Tüm canlı yayınlar, telif hakkıyla korunan ve canlı yayınlanan içerikler (ör. spor karşılaşmaları) dahil olmak üzere üçüncü taraf içeriklerle eşleşme durumuna karşı taranır. Üçüncü taraf içerik tespit edildiğinde, sistemimiz üçüncü taraf içerik algılamayana kadar canlı yayınınızın yerini bir yer tutucu resim alabilir. Bazı durumlarda canlı yayınınız sonlandırılabilir. Ayrıca canlı yayın akışları ve Canlı Hangouts, telif hakkı ihtarı veya Topluluk Kuralları ihtarı alındığında da sonlandırılabilir.

Canlı yayınınız sonlandırılmadan veya yerine sabit resim yerleştirilmeden önce sistemimizin tespit ettiği üçüncü taraf içerikleri yayınlamayı durdurmanız yönünde bir uyarı alırsınız. Bu uyarının gereğini yapmanız ve çözülmemiş sorunlarla ilgilenmeniz durumunda yayınınızın devam etmesine izin verilir. Üçüncü taraf içerik yayınınızda kalırsa canlı yayınınız geçici olarak kesintiye uğratılır ya da sonlandırılır. Ayrıca canlı yayın ve Canlı Hangouts'a erişiminizi kaybedebilirsiniz.

Canlı yayınınız veya Canlı Hangout'unuz durdurulursa herhangi bir ihtar alıp almadığınızı belirlemenin en hızlı yolu Hesap Durumu ve Özellikleri'ni kontrol etmektir.

Canlı yayın erişiminin yeniden açılması
Canlı yayına erişimi kaybederseniz hesabınızın kanal ayarlarında kısıtlamanın nedenini görebilirsiniz. Kısıtlama durumuna neden olan sorunları çözerseniz bu özelliğe olan erişiminiz yeniden açılabilir. Canlı yayın kısıtlamalarını giderme konusunda daha fazla bilgi edinin.

Hakların lisansını aldığınızda üçüncü taraf içerikleri nasıl canlı yayınlayabilirsiniz?
Söz konusu üçüncü taraf içerikleri lisanslamış olsanız veya yayınınızı gerekli tüm haklara sahip olduğunuz bölgeyle sınırlandırmış olsanız bile canlı yayınınız kesintiye uğrayabilir.

Bir hak sahibi, önceden Content ID yoluyla videonuzdaki içeriklerle ilgili hak talebinde bulunduysa gelecekteki canlı yayınlarda kolaylık sağlaması için kanalınızı beyaz listeye almasını isteyebilirsiniz.

Arşivlenen canlı yayınlardaki Content ID hak talepleri
Videoyu arşivlemeye karar verirseniz yalnızca canlı yayınınız tamamlandıktan sonra Content ID hak taleplerinde bulunulur. Content ID hak talepleri hakkında daha fazla bilgi edinin.